This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more

Radio Station of 2022

x
 • Sinan Hoxha & Yllka Kuqi - Potpuri 2022

  18:06

  @ONIMA -

  Producent Exekutive :Shpetim Desku
  Orkestrimi : Drinor Zymberi


  1. Moj e mira breg n’atë koder
  2. Je si rrush je si llokum
  3. O na kanë thanë
  4. Dridhe qiko
  5. S’ish ba nami -Origjinali Remzie Osmani
  6. Zemer (origjinali Bertan Asllani)
  7. I thuj ti nanës tane : Teksti ( Arsim Bunjaku)
  8. Qysh e don shoqnia
  9. Mezi pres me ja thanë nanës (origjinali Irkenc Hyka)
  10. Oj lulije
  11. Oj dora me kanë
  12. Karajfil i vogël
  13. Fustani mi kuklla ( Origjinali Sinan Hoxha)

 • x
 • Xhida & Edonis Gashi - Potpuri

  9:34

  ONIMA -

 • x
 • Meda - Stres

  3:32

  Facebook:
  Instagram:
  Produced by Emracom
  Teksti & Muzika: Ilir Berani
  Ork: Virusi

 • Ylli Demaj & Kaltrina Selimi - Potpuri 2022

  9:12

  @ONIMA -
  Ylli Demaj & Kaltrina Selimi - Potpuri 2022

 • x
 • Driloni & Beslira - Sot a nesër | 2021

  8:12

  ▶️:
  ???? Video : Studio NIKI
  ✍️ Teksti : Drilon & Beslira
  ???? Muzika : Egzon Bajraliu (Antax Studio)
  Publisher : Baresha Network

  Follow Baresha on...

  FB :
  IG :

  #Baresha#DrilonBeslira#Sotaneser

  © & ℗ Baresha Network. All rights reserved

 • Duli - Selman Kadrija

  6:56

  Website:
  Facebook:

 • x
 • Dhurata Aliaj - Skenderbeu

  5:44

  Onair Media -
  Orkestruar ne M & D studjo
  Follow Produksioni Ardi on…
  FB:
  IG:
  Subscribe:
  Contact: 044 877 971

  #muzik #popullore #shqip

  © & ℗ Produksioni Ardi & Onair Media. All Rights Reserved

 • Yllka Kuqi & Deoni - Potpuri 2022

  10:17

  @ONIMA-
  Yllka Kuqi & Deoni - Potpuri 2022

  “Hajde me shuplake” Afrim Muqiqi

  Producent Exekutive : Shpetim Desku
  Orkestrimi : Drinor Zymberi

 • Kaltrina Selimi & Alban Mehmeti - Potpuri

  10:52

  ONIMA -

  Producent Ekzekutiv: Shpetim Desku
  Ork.: Labi Mezini

 • x
 • Ylli Demaj & Shpresa Gojani - Potpuri 2022

  9:09

  @ONIMA -
  Ylli Demaj & Shpresa Gojani - Potpuri 2022


  #ShpetimDesku #ONIMA #YlliDemaj #ShpresaGojani

  Orkestrimi : Drinor Zymberaj

  Producent exekutive :Shpetim Desku

 • Aferdita Demaku & Dona Janova -

  11:34

  Onair Media -

  Follow VizioniLibonia on…
  FB:
  IG:
  Subscribe:

  © & ℗ VizioniLibonia & Onair Media. All Rights Reserved

 • Astrit Mulaj ,Lori, Bekim Zogaj - Potpuri

  8:09

  Realizoi
  Drinor Zymberi
  All rights reserved : Ilir Berani (c)
  Publisher: OnAir Music Inc (p)
  Facebook:
  #muzik #popullore #shqip

 • Kerset bakshishi - Qifti i ri e regjin venin me vallezim - Fjolla & Fisi Qyqek. Ylli Demaj -Qyqek

  15:19

  @ONIMA-
  Qifti i me i ri ne estrade e kalle venin me vallezim -Fjolla & Fisniku- Qyqek Ylli Demaj zjarre !

 • Grupi Emracom - Potpuri 1

  9:43

  Facebook:
  Instagram:
  Produced by Emracom
  Ork: Virusi

 • Kenge Moj - Alberie Hadergjonaj - Kolazh Veriu | Vallet Shqiptare - Vizion Plus

  6:46
  Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor i vitit starton ne Vizion Plus duke bere bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare. Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar. Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim. Eshte ne prestigjin dhe mundesite e nje televizioni kombetar dhe prestigjioz si Vizion Plus per te realizuar nje projekt kaq te madh, I cili merr persiper te beje historine e kenges shqiptare, qe ne gjeneze e deri ne ditet tona.

  #kengemoj #vizionplustv #valletshqiptare

  ------------------------------------------------------------------

  Subscribe:

 • Motrat Hajzeri - Potpuri 2022

  9:37

  ONIMA -

  -Daim Lala- MashaAllah MashaAllah
  -Sala Bekteshi- Mire se erdhe
  -Sala Bekteshi - Oj lulie hajde ti te na
  -Sala Bekteshi - Moj e embel
  Daim Lala - Dhendrri & Nusja

 • Adea Shabanaj & Erjad Korpuzi - Potpuri 2022

  8:32

  ONIMA -

 • Anxhela Peristeri & Ylli Demaj - Potpuri 2022

  9:05

  ONIMA -

  Producent Exekutive :Shpetim Desku


  Music : Sardi Mneri
  Arrangement: Deyzoh,Sardi
  Lyrics: Deyzoh,Gezim Mneri
  Mix/Master: Monkey Music
  Sax : Klidi Loca
  Violin : Mariglen Cela

 • Afrim Muqiqi & Greta Koci - Potpuri 2022

  8:28

  @ONIMA -

  Afrim Muqiqi & Greta Koci - Potpuri 2022
  Producent exekutive :Shpetim Desku
  Orkestrimi : Drinor Zymberaj

 • Lule Mustafa & Albrim Llapqeva - Potpuri 2021

  9:27

  ▶️:

  ????: Orkestrimi Drinor Zymberi
  ???? Video : Studio NIKI
  ???? Producent : Baresha Music
  Publisher : Baresha Network

  Follow Baresha on...

  FB :
  IG :

  #Baresha#LuleMustafa#AlbrimLlapqeva

  © & ℗ Baresha Network. All rights reserved

 • x
 • Xhela & Binjaket Ismajli - Her me tmir her me tkeq 2021

  8:06

  ♪ ????⏯
  Video : MProduction
  Text : Fadil Topalli
  Ork : Ardian Kastrati
  Vocal Rec (Musical Studio)
  Produced by : MProduction
  Executive Producer : Mirton Xhekaj

  Follow Mproduction on…
  FB:
  IG:
  #MProduction #Xhela #BinjaketIsmajli

  00:00 Xhela & Binjaket Ismajli - Her me t'mir her me t'keq
  02:40 Xhela & Binjaket Ismajli - Se kam qare
  03:27 Xhela & Binjaket Ismajli - Për ty krejt i lash
  05:38 Xhela & Binjaket Ismajli - E mora rrugen për Tiran


  © & ℗ Mproduction All Rights Reserved

 • Edona Hasanaj & Labinot Rexha & Ezo - Tallava per diasporen

  3:34

  ONIMA -

 • Luljeta Shala - Potpuri 2022

  8:08

  @ONIMA-
  Luljeta Shala - Potpuri 2022

  Producent Exekutive : Shpetim Desku
  Orkestrimi : Drinor Zymberi


  1. O bylbyl ka fluturon (intro)
  2. Krejt kuq e zi (origjinali Duli )
  3. Lujmi lujmi
  4. Çka u ba me ty dashni( origjjnali Adem Ramadani)

 • Ylli Demaj & Shpresa Gojani - POTPURI

  8:52

  Ylli Demaj Shpresa Gojani Potpuri
  orkestrimi : ReKorD Studio


  Follow Red Media on…
  © & ℗ Red Media & Onair Media. All Rights Reserved

 • n’Kosove show : Alberije Hadergjonaj - Potpuri 2021

  18:15

  ONIMA -

 • Leta X Taulant Bajraliu - Si nKosovë si nAmerikë

  8:43

  Video : MProduction
  Text : Abaz Selmani
  Muz & Ork : Ardian Kastrati
  Produced by : MProduction
  Executive Producer : Mirton Xhekaj


  00:00 Vëlla e Moter
  03:12 Si n'Kosovë si n'Amerikë
  06:00 Kthehu prej Gurbeti  Follow Mproduction on…
  FB:
  IG:
  #MProduction #Leta #TaulantBajraliu

  © & ℗ Mproduction All Rights Reserved

 • Ndue Shytani & Fran Kodra - Potpuri

  4:56

  Ndue Shytani dhe Fran Kodra kendojme Potpuri. Abonohuni per me shume muzike.

  Facebook -
  Shiko Live -
  Video: TV Blue Sky
  Aty ku muzika buron nga shpirti

 • Shyhrete Behluli - POTPURI 2018

  10:34

  Onair Media -

  Follow VizioniLibonia on…
  FB:
  IG:
  Subscribe:

  © & ℗ VizioniLibonia & Onair Media. All Rights Reserved

 • Keli ft. Resmie Ameti - Ti ishe princesha e shpijes ton

  8:02

  Booking????: 0041 79 268 11 11
  Booking????: 0038 971 533 338
  Instagram: Keli Official
  Facebook: Keli Official  Teksti & Kompozimi: Keli
  Muzika: Ylber Qaili
  Studio: Meti Neziri
  Producent: Arif Ibishi
  Video: Jehona Production


  1. Ty ishe princesha e shpijes ton
  2. Bani vjeres oj bij temena
  © 2020 Të gjitha të drejtat e Rezervuara për Keli Official.
  #keli #resmieameti

 • Edona Hasanaj & Alban Feka - Potpuri 2022

  8:12

  ONIMA -

  Dridhe trupin - Origjinali : Oran G & Mentor Kurtishi

  Orkestrimi :Dejnor Zymberi

 • Grupi Emracom - Potpuri 3

  9:00

  Facebook:
  Instagram:
  Produced by Emracom
  Ork: Virusi

 • Merita Latifi & Albrim Llapqeva - Potpuri 2022

  11:00

  @ONIMA-
  Merita Latifi & Albrim Llapqeva - Potpuri 2022

  Producent Exekutive : Shpetim Desku

  Kenga e par - Originali Nexhat Osmani
  Kenga dyte - Albrim Llapqeva
  Kenga e trete - Adem Ramadani
  kenga katert - Adem Ramadani

  Orkestrimi - Drinor Zymberi

 • Taulant Bajraliu & Linda Hakaj - Potpuri 2021

  11:19

  ▶️:
  ???? Video : MProduction
  ???? Muzika: Egzon Bajraliu
  Publisher : Baresha Network

  Follow Baresha on...

  FB :
  IG :

  #TaulantBajraliu#LindaHakaj#Baresha

  ©️ & ℗ Baresha Network & Taulant Bajraliu All rights reserved

 • Andi Bajraliu & Binjaket Ismajli - Potpuri

  9:54

  ♪ ????⏯
  Video : MProduction
  Ork : Egzon Bajraliu
  Produced by : MProduction
  Executive Producer : Mirton Xhekaj

  Follow Mproduction on…
  FB:
  IG:
  #MProduction #Andi #BinjaketIsmajli

  © & ℗ Mproduction All Rights Reserved

 • Ryva Kajtazi & Alban Mehmeti - Potpuri 2022

  8:20

  @ONIMA-
  Ryva Kajtazi & Alban Mehmeti - Potpuri 2022

  Producente Exekutive : Shpetim Desku
  Orkestrimi : Drinor Zymberi

 • Alban Mehmeti & Kaltrina Selimi - Potpuri 2019

  8:32

  ONIMA -

 • Fatlinda Beqiri & Flamur Plakiqi - Potpuri

  17:59

  ONIMA -

  Orkestrimi :Gent’s studio

 • Shpat Kasapi - Dashnia Heshtje

  3:01

  @ONIMA -

  Shpat Kasapi - Dashnia Heshtje
  Producent exekutive :Shpetim Desku
  Teksti & Muzika : Kreshnik Avdiu
  Orkestrimi : Artan Mezini


  #nKosoveShow #ShpetimDesku #ONIMA

 • Duli & Fioralba Syla - Dujem

  2:47

  @ONIMA-  #nKosoveShow #ONIMA #Duli

  Producent Exekutive :Shpetim Desku

  Teksti & Muzika : Kreshnik Avdiu
  Orkestrimi : Artan Mezini

 • Shqipri Kelmendi & Dafina Dauti - Potpuri 2021

  10:02

  ​@ONIMA-
  Shqipri Kelmendi & Dafina Dauti - Potpuri 2021
  Orkesteimi : Vedat Lushtaku

  #nKosoveShow #ONIMA #ShpetimDesku

 • Albina, Albana, Sidorela - Potpuri

  10:45

  Onair Media -

  Follow Produksioni Arboni on…
  FB:
  Subscribe:

  © & ℗ Produksioni Arboni & Onair Media. All Rights Reserved #muzik #popullore #shqip

 • Alberie Hadergjonaj & Shqipri Kelmendi - Destan Begu

  5:36

  Website:
  Facebook:

 • Mahmut Ferati - PO THRRET PASHA

  6:47

  Onair Media -
  Orkestruar ne M & D studjo
  Follow Produksioni Ardi on…
  FB:
  IG:
  Subscribe:
  Contact: 044 877 971

  #ProduksioniArdi #OnairPopullore

  © & ℗ Produksioni Ardi & Onair Media. All Rights Reserved

 • Argjenda Selimi - Potpuri dasmash

  10:16

  Onair Media -

  Follow Produksioni Ximi on…
  FB:
  IG:
  Subscribe:
  Executive: Produksioni XIMI
  +38344324236

  Ork.Mix & Master: Ramadan Selimi
  Video RGB Entertainment
  Executive: Produksioni XIMI
  Restaurant Peshku Pleshinë
  Tupana Show

  © & ℗ Produksioni Ximi & Onair Media. All Rights Reserved #produksioniximi #muzik #popullore #muzik #popullore #shqip

 • Alberie Hadergjonaj & Buraku - Potpuri 2022

  13:15

  @ONIMA-
  Alberie Hadergjonaj & Buraku - Potpuri


  Jem Ilira jem Teuta (origjinali: Nikollë Nikprelaj)
  Pse jemi toskë e pse jemi gegë,
  Shqipërinë e dua (origjinali: Shaqir Cërrvadiku)
  Fluturo pllumb
  Lujma belin lujma (origjinali Altin Shira)

  Producent Exekutive :Shpetim Desku
  Orkesteimi : Drinor Zymberi

 • Gold AG - GUERIL

  3:48

  @ONIMA-

  ONIMA -
  Teksti e muzika: Arian AGUSHI
  Orkestrimi: Wirusi
  Video: MProduction

  GUERIL (tekst)

  1X
  28 Nentor un bab u bona
  Nditen e flamurit festojne trojet tona
  N’ket’ dat lindi komandanti legjendar
  Edhe n’sken’ UÇK-ja ka dal heren e par
  Ftyren sta harroj n’sy kur mshikove
  Ma i miri babit o Gueril Kosove
  Cdo shqipe si ti e don ket dit
  Mos harro tu u rrit kta nuk bon me korit
  Koft krenar me ty kejt veni
  Ski ka del ndryshe se je gjak i jemi
  Vlla prej gjaku e ki cdo shqiptar
  Kurr mos bo shok shpiun e tradhtar
  Gjumi tka zon gjithmon me Kuran
  Se ti je shqiptar bir e je musliman
  Kushdo qe t’prek nkomb edhe n’din
  Mos prito emrin me shti nperdorim.

  Strofa:
  Kur te pyesin bir’ se cka eshte ky emer
  N’diten e flamurit thuj ma la baba me zemer
  Guerili eshte luft’ar qe sulmon ne befasi
  E kurr’ nuk i dhimbset jeta per ta be t’madhen Shqipni.

  Refren:
  Gueril neper shekuj
  Gueril me pushk’ ne dor’
  Gueril te fali Zoti
  Me 28 Nentor.

  2X
  Armiqt e Shqipnis kan ik si lepuj
  Se kjo tok ka rrit Guerila me shekuj
  Prej Lugine n’Janin prej Struge n’Tivar
  E kem ujit token me gjakun shqiptar
  E di qe kto pun je i vogel me i dit
  Po edhe mu baba me kto fjal mka rrit
  Kushdo qe tprek nterritor tonin
  Pash tmadhin Zot shok me asnjonin
  Guerili me ta din me fol veq ndrysh
  Se baben ta kan lon pa bab e pa gjysh
  Kujdes me kon del kujdes me kon rrin
  Besnik bonu po bes mos i zin
  Islamin e ki fe Allahun e ki Zot
  Muhamedi A.S osht pejgamberi jot
  Bon per familje per rreth e shoqni
  Po dije Xhenetin te komt e nanes e ki.  Connect with Gold AG
  Facebook |
  Instagram |


  #GOLDAG #GUERIL #ONIMA

 • Motrat Hoxha - Me fal o Komandant 2022

  3:33

  Onair Media -

  Follow Produksioni Ximi on…
  FB:
  IG:
  Subscribe:

  Executive Producer: Prod. XIMI
  Contact: +38344324236
  Text &Muzik Kreshnik Avdiu
  Ork: Artan Mezini

  © & ℗ Produksioni Ximi & Onair Media. All Rights Reserved
  #muzik #popullore #shqip

 • Bajram Gigolli & Trio Band - Te shtatë krajlat | 2022

  5:05

  @Baresha - Smarturl.it/Baresha
  Stream & Download ►
  Video : Time Pictures & Amia Studio
  Visuals : Lyon Cacaj
  Executive Producer : Afrim Kolgeci
  Publisher : Baresha Network

  ✔️ Did you subscribe to Baresha's Official channel? ????????


  ???????? Turn on the ???? to be notified for all the new songs.

  ✔️ Connect with Baresha :
  Instagram ►
  Facebook ►
  TikTok ►

  ???? Connect with Bajram Gigolli :
  Facebook ►

  ???? Listen to “Baresha” playlists on
  YouTube ► Smarturl.it/HitetPopullore

  #Baresha#BajramGigolliTriBand#TeShtateKrajlat

  ℗ & © Baresha Network. All Rights Reserved.

 • 28 NENTOR RRENJET TONA

  44:37

  SHKURTE,RIFAT,SHAQIR,MAHMUT,FATMIR,RESMIJE,MERITA,EMIN,BUKURIE,
  ILIR,GEZIM,
  © & ℗ Red Media & Onair Media. All Rights Reserved

 • dy Ditë 28.11.2021

  47:25

  Follow RTK:
  Facebook:
  WEB:
  dy Ditë 28.11.2021
  Powered by OnAir.FM

Shares

x

Check Also

Menu